Nowy Ford Explorer

Stworzony z myślą o luksusie, gotowy na przygodę.

Nowy Ford Explorer został precyzyjnie zaprojektowany, aby zapewnić doskonałe wrażenia z jazdy samochodem typu SUV. Oferuje nowoczesny i wyjątkowy design, doskonałe możliwości jazdy terenowej, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oraz zaawansowany hybrydowy układ napędowy Plug-in, który wraz z inteligentnym napędem na wszystkie koła optymalnie łączy moc i wydajność.Wszystko to sprawia, że siedząc za kierownicą Forda Explorer, świat stoi przed Tobą otworem. Ruszamy?


Maksymalna pewność siebie podczas jazdy

Podczas jazdy w terenie trzeba szybko reagować na zmieniającą się nawierzchnię. Nowy układ TMS (Terrain Management System) obsługiwany za pomocą pokrętła na konsoli środkowej pozwala wybrać jeden z siedmiu trybów jazdy, aby zagwarantować optymalne osiągi na zróżnicowanych nawierzchniach i w różnych warunkach. Oferuje siedem trybów jazdy do wyboru: normalny, sportowy, eko, holowanie, śliska nawierzchnia, głęboki śnieg/piach i terenowy. Dzięki nim można pokonać różnego rodzaju wyzwania za pomocą jednego obrotu pokrętła. (Standard)

 

Pewne prowadzenie w każdych warunkach

Układ inteligentnego napędu na wszystkie koła optymalizuje osiągi pojazdu, zwiększając pewność siebie kierowcy na niemal każdej nawierzchni. Może również automatycznie odciąć moment obrotowy przekazywany na przednie koła w celu zmniejszenia zużycia paliwa, gdy napęd na cztery koła nie jest już potrzebny. W połączeniu z imponującymi kątami natarcia i zejścia, model Explorer PHEV sprawdza się równie dobrze na drodze, jak i w terenie. Inteligentny napęd na wszystkie koła rozdziela siłę napędową na osie przednią i tylną odpowiednio do warunków jazdy. (Standard)

 

Inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go

Inteligentny tempomat z funkcjami Stop & Go i utrzymania pojazdu pośrodku pasa ruchu umożliwia zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów i zmniejsza zmęczenie podczas długich podróży poprzez utrzymywanie pojazdu pośrodku pasa ruchu.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest w zestawie wskaźników, zmieniając go za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem. System ten współpracuje z asystentem utrzymania prędkości, który automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do ograniczeń, pozwalając Ci w pełni skoncentrować się na drodze.

 


Kamera o kącie widzenia 360 stopni


Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę


Asystent wiatru bocznegoLepsza widoczność bez oślepiania innych kierowców


System monitorowania martwego pola widzenia


Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu


Klasa sama w sobie

Poznaj nowy wymiar wygody we wnętrzu przestronnej kabiny Explorera Plug-in Hybrid. Kokpit otula kierowcę, a wyraziste linie poziome sprawiają, że wnętrze ma bardziej estetyczny i zorganizowany wygląd. Nowy 10-calowy ekran dotykowy zamontowany na konsoli środkowej pozwala szybko i wygodnie obsługiwać wbudowany system SYNC 3.

Dodatkowe elementy stylistyczne, takie jak zdobienia deski rozdzielczej z dynamicznym wykończeniem „Hexa Cut” w wersji ST-Line, nadają samochodowi jego wyrazisty charakter. W standardzie jest również dostępny układ redukcji hałasu pomagający wyeliminować niepożądane dźwięki powstające podczas jazdy i powodowane opływem powietrza. Układ pozwala komfortowo rozmawiać z pasażerami wszystkich trzech rzędów siedzeń, czyniąc wnętrze modelu Explorer niezwykle cichym.


Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym

To zaawansowany system multimedialny zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki prostym poleceniom głosowym. Również z pomocą Ford SYNC 3 znajdziesz najbliższą restaurację, a dzięki zintegrowanej funkcji Live Traffic2 ominiesz korki. Możesz także skorzystać z 10.1-calowego kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Ford SYNC 3 współpracuje także z Apple CarPlay, Android Auto i Applink, umożliwiając wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym.


Łatwy dostęp do internetu

Ford Explorer oferuje wbudowany modem pokładowy FordPass Connect, dzięki któremu, samochód staje się mobilnym hotspotem Wi-Fi, umożliwiającym podłączenie nawet 10 urządzeń. Poza wsparciem kierowcy w planowaniu szybszych, mniej stresujących podróży dzięki aktualizacjom ruchu przesyłanym do systemu nawigacji w czasie rzeczywistym (funkcja Live Traffic) i umożliwieniu pasażerom pobierania treści multimedialnych w czasie jazdy, FordPass Connect oferuje też szereg wygodnych funkcji za pośrednictwem aplikacji mobilnej FordPass dostępnych z poziomu Twojego smartfona.

 

Drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo

Otwieranie i zamykanie bagażnika jest niezwykle łatwe, nawet wtedy kiedy masz zajęte ręce. Jeśli masz kluczyk elektroniczny KeyFree w kieszeni lub torebce, wystarczy, że wykonasz lekki ruch nogą pod środkową części tylnego zderzaka, a drzwi bagażnika otworzą się lub zamkną bez konieczności dotykania czegokolwiek. Można je również otworzyć i zamknąć siedząc we wnętrzu pojazdu.

Wpuść trochę słońca

Dwuczęściowy otwierany dach panoramiczny Forda Explorer pozwoli Ci cieszyć się ciepłem promieni słonecznych. Szklany dach zapewnia dostęp naturalnego światła, sprawiając, że wnętrze staje się jaśniejsze i wydaje się bardziej przestronne. Dach panoramiczny umożliwia dopływ świeżego powietrza, gdy jest otwarty, a przesuwana szyba z powłoką odbijającą promienie słoneczne utrzymuje przyjemny chłód we wnętrzu, gdy jest zamknięta. Natomiast elektrycznie sterowana osłona przeciwsłoneczna zapewnia w razie potrzeby cień i prywatność.

 


Doskonała jakość muzyki


Bezprzewodowa ładowarka


Elektryczny hamulec postojowy


Wydajność bez żadnych kompromisów

Nowy Ford Explorer to największy, najbardziej wyrafinowany i najbardziej wszechstronny SUV Forda, jaki kiedykolwiek był w sprzedaży w Europie. Zaawansowany hybrydowy układ napędowy Typu Plug-in współpracuje z 3-litrowym silnikiem EcoBoost V6 z turbodoładowaniem, zapewniając 450 KM mocy i wyjątkową wydajność. Silnik jest wyposażony w inteligentną 10-biegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia satysfakcjonującą dynamikę jazdy, niezależnie od tego, czy pokonujesz górskie wzniesienia, brodzisz przez rzekę lub mkniesz autostradą.


Przyjazny środowisku. Cichy. Pełen możliwości.

Nowy Explorer doskonale sprawdzi się zarówno na zatłoczonych miejskich ulicach, jak i podczas jazdy w trudnym terenie. Zaawansowany napęd Plug-in Hybrid (PHEV) w nowym Fordzie Explorer łączy silnik elektryczny (100 KM) z 3,0-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost z turbodoładowaniem (357 KM). Zapewnia to łączną hybrydową moc 457 KM, niezwykle niskie zużycie paliwa i emisję CO2 wynoszącą zaledwie 71 g/km. Co więcej, zależnie od potrzeb można zdecydować czy włączyć tryb hybrydowy w celu oszczędzania akumulatora lub tryb benzynowy przydatny podczas długich podróży.


Łatwe ładowanie

Nowy Ford Explorer Plug-in Hybrid to połączenie potężnego silnika benzynowego Ford EcoBoost V6 o pojemności 3,0 l oraz zaawansowanej technologii napędu elektrycznego. Razem zapewniają dynamiczne osiągi oraz praktycznie natychmiastowy moment obrotowy, pozwalając kierowcy zachować pewność siebie podczas długich podróży. Akumulator pojazdu Explorer Plug-in Hybrid można łatwo naładować w domu ze standardowego gniazdka elektrycznego, za pomocą ładowarki domowej lub w publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jazda w pełnym trybie elektrycznym jest niezwykle cicha i płynna.


Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Przy wolnej jeździe aktywna przesłona kraty wlotu powietrza (Active Grille Shutter) pozostaje otwarta, odpowiednio chłodząc silnik. Przesłona zamyka się automatycznie w momencie przyspieszania, zwiększając aerodynamikę i oszczędzając paliwo.

Active Grille Shutter współpracuje z hybrydowym układem napędowym w celu zmniejszenia emisji spalin i ograniczenia do minimum konieczności tankowania paliwa.

Niższa emisja

Dzięki poziomowi emisji CO2 wynoszącemu zaledwie 71 g/km wg WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) i 66 g/km wg NEDC, napęd Plug-In Hybrid Forda Explorer spełnia surowe wymogi europejskiej normy emisji Euro 6.2. Mają one na celu poprawę jakości powietrza i redukcję emisji spalin.


Inteligentna technologia bezpieczeństwa

Nowy Ford Explorer jest wyposażony w szereg zaawansowanych rozwiązań, których zadaniem jest zapewnienie możliwie najlepszego bezpieczeństwa Tobie, Twojej rodzinie i innym użytkownikom drogi. Technologie takie jak system zapobiegający kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy czy system hamowania pokolizyjnego pomagają unikać kolizji lub minimalizować ich skutki.


Bezpieczne utrzymanie przyczepy w linii toru jazdy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.


System, który chroni pieszych

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych (Pre-Collision Assist) wykorzystuje kamery do monitorowania drogi przed pojazdem. System ostrzega kierowcę w razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu.


Pomoc w unikaniu kolizji wtórnych

System Post-Collision Braking pomaga zredukować skutki potencjalnej kolizji wtórnej, automatycznie włączając umiarkowaną siłę hamowania w razie wykrycia kolizji. Poprzez zmniejszenie prędkości pojazdu daje kierowcy czas na zareagowanie i zmniejsza ryzyko kolizji wtórnej.

Kontakt ze służbami ratunkowymi

W razie wypadku FordPass Connect może automatycznie wykonać połączenie eCall do służb ratowniczych i przekazać im Twoją lokalizację. Możesz także wcisnąć przycisk SOS w pojeździe, aby bezpośrednio skontaktować się ze służbami ratowniczymi, jeśli jesteś świadkiem wypadku lub potrzebujesz pilnej pomocy.System alarmowy Thatcham Category 1


Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach


ISOFIX


Przestrzeń na wszystko, czego potrzebujesz

Uniwersalne wnętrze nowego Explorera Plug-in Hybrid zostało zaprojektowane z myślą o wymogach stylu życia pełnego przygód. Siedem pełnowymiarowych siedzeń i duża przestrzeń bagażowa sprawiają, że w środku znajdzie się miejsce dla wszystkich i wszystkiego.

Siedzenia w drugim rzędzie mają regulację odchylenia oparcia oraz przesunięcia do przodu i tyłu. Składają się też do przodu, ułatwiając zajęcie miejsc w trzecim rzędzie. Trzeci rząd siedzeń zapewnia wygodę pasażerom, pozostawiając dużo przestrzeni na bagaż.


Luksusowa przestrzeń

Wszechstronne wnętrze nowego Forda Explorer zostało zaprojektowane tak, aby komfortowo i w luksusowym stylu zmieścić siedem osób. Siedzenia w drugim rzędzie mają regulację odchylenia oparcia oraz przesunięcia do przodu i tyłu. Składają się także do przodu, ułatwiając zajęcie miejsc w trzecim rzędzie.

Łatwo składane siedzenia z funkcją elektrycznego podnoszenia w drugim i trzecim rzędzie można złożyć na płasko jednym naciśnięciem przycisku, tworząc przestrzeń o długości 2140 mm i szerokości 1222 mm (w najwęższym miejscu). Maksymalna pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 2274 litry.

 

Przestrzeń na wszystko, czego potrzebujesz

Nawet jeśli każde z siedmiu siedzeń jest zajęte, w bagażniku nowego Forda Explorer nadal będzie wystarczająco miejsca, aby pomieścić dwa komplety kijów golfowych. Wszystkie tylne siedzenia można złożyć na płasko, co zapewnia różnorodne konfiguracje dostosowania wnętrza do Twoich potrzeb. Po złożeniu tylnych foteli będziesz mieć do dyspozycji przestrzeń o pojemności aż 2274 litrów. Podłoga bagażnika ma regulowaną wysokość, co umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni. Oznacza to, że możesz zwiększyć wysokość podłogi, aby stworzyć ukryty schowek, lub obniżyć ją w celu zmaksymalizowania przestrzeni bagażnika.

 

Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest DF GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków (dalej zwana Administratorem).
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
  3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
  4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
  5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
  6. Państwa dane osobowe mogą zostać udostępnione następującym podmiotom:
    1. GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków w celu przedstawienia kompleksowej oferty finansowo-ubezpieczeniowej, na podstawie RODO art.6, ust.1, lit. b
  7. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.

Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza